Vyriški marškiniai - 6 žingsniai tobulam lyginimui

Zagnel įkūrėja Agnė

Yra vos keletas dalykų, kurie sugadina vyro įvaizdį greičiau nei susiglamžę marškiniai. Tai purvina avalynė, prastas kvapas ar neužtikrintas rankos paspaudimas.

Marškinius galima pritaikyti bet kokiam aprangos kodui. Jie vilkimi darbe, vakarėlyje ar laisvalaikio metu. Šis aprangos elementas itin svarbus, tad kad ir koks geras būtų tavo aprangos derinys, jei marškiniai bus susiglamžę, visas įvaizdis sugadintas kartu su jais.


Visgi tvarkingai išsilyginti marškinius nėra taip paprasta. Žinoma, tik praktikuojantis gali išmokti tai daryti tobulai. Štai keli patarimai, kaip lyginant taupyti savo laiką, pinigus ir išvengti gėdos jausmo dėl netvarkingumo.

Prieš lyginant

Svarbus patarimas, kurio verta nepamiršti, skalbiant marškinius naudok skalbinių minkštiklį. Tai pagerins bendrą drabužio išvaizdą bei palengvins lyginimą.

Geriausia lyginti ką tik išskalbtus, dar šiek tiek drėgnus marškinius. Jei marškiniai jau sausi, patartina turėti nedidelį vandens purkštuvą ir juo lengvai sudrėkinti audinį. Kuo drėgnesni bus marškiniai, tuo lengviau išlyginsi raukšles, tačiau nepersistenk ir pagalvok, kaip greitai po lyginimo turėsi jais apsirengti, ar jie spės išdžiūti.

Prieš lyginimą marškinius gali pakabinti vonios kambaryje, netoli dušo. Kambaryje esanti drėgmė įsigers į audinį ir galėsi lyginti be papildomo drėkinimo.

Pirmiausia, įsitikink, kad būtų nustatyta tinkama lygintuvo temperatūra. Dažniausiai marškiniai būna medvilniniai, lininiai arba sintetiniai, audinio sudėtį ir nurodytą leistiną lyginimo karštį rasi etiketėje.

Pasiruošk lyginimo lentą arba susirask tinkamą plokščią paviršių ir įjunk lygintuvą. Neskubėk imtis darbo, leisk lygintuvui įkaisti. Įsitikink, kad lygintuve yra pakankamai vandens garams bei pasirūpink vieta, kur galėsi pakabinti išlygintus marškinius.

Paskutinė užduotis prieš lyginant - atsegti visas sagas, išimti sąsagas.

Lyginimas

Esminė lyginimo taisyklė - neužsibūti vienoje vietoje. Stenkis, kad lygintuvas nuolat judėtų tuo metu lyginamoje zonoje. Kitu atveju gali greitai sugadinti savo drabužius juos sudegindamas. Lygintuvą judink tvirtai prispaudęs prie paviršiaus, kad lyginimo metu nesudarytum naujų raukšlių vis pakeldamas lygintuvą.

Lyginant didesnį plotą gali lengvai vis patraukti audinio kraštą link savęs, kad greičiau apeitum visą plotą ir nereiktų kilnoti marškinių. Kaip ir visi darbai, toks įgūdis ištobulinamas su praktika.

Rekomenduoju peržiūrėti ir šį vaizdo įrašą, kuriame aiškiai pateikta lyginimo procedūra su esminiais patarimais. Be to, video pabaigoje yra trumpas paaiškinimas kaip tinkamai sulankstyti marškinius kelionei. Gero žiūrėjimo:

Taigi, 6 žingsniai tobulam marškinių lyginimui:

1. Apykaklė

Išskleisk apykaklę horizontaliame paviršiuje, pradėk lyginti nuo vidinės pusės. Lygink nuo vieno krašto link vidurio, po to tą patį padaryk nuo kito krašto link vidurio. Tuomet visa apykaklė bus išlyginta be susistūmusio audinio raukšlių likučių kraštuose. Jei lyginsi apykaklę ištisai nuo vieno krašto iki kito, gausis perteklinio audinio raukšlė.

Tą patį pakartok gerojoje pusėje. Vėliau perlenk apykaklę ir prispaudęs lygintuvu užtvirtink dailų jos sulenkimą.

2. Rankogaliai

Rankogalius išskleisk ant lyginimo lentos. Toliau elkis kaip ir su apykakle - pradėk nuo vidinės dalies ir lygink nuo vieno krašto link vidurio, pakartok tai su kitu šonu. Vėliau ir su gerąja puse.

Jei marškiniai susegami sąsagomis, rankogalį perlenk pusiau išilgine linija ir stipriai spaudžiant lygintuvą užtvirtink dailų rankogalių sulenkimą.

3. Papetė

Tai nugaros viršaus ir pečių dalis. Ši detalė marškiniuose dažniausiai būna dvigubo audinio. Pradėk lyginti nuo vieno šono judant link vidurio, tuomet nuo kito šono link vidurio. Apversk marškinius ir pakartok tai su gerąja puse.

4. Nugara

Pratęsk nugaros lyginimą vis sudrėkindamas audinį, jei yra susidariusių standžių raukšlių.

5. Priekis

Pirmiausia pradėk nuo juostų, kur yra sagų kilputės bei susiųtos sagos. Laikyk už apačios ir vis lengvai patrauk, kad lyginimas būtų efektyvesnis. Tarpų tarp sagų lyginimui naudok smailųjį lygintuvo galą.

Po to, vis judindamas lygintuvą, pabaik lyginti abi priekio detales.

6. Rankovės

Įsitikink, kad rankovės perlenktos tiksliai ties siūle. Lygink lengvai tempiant, kad rankovės šonas būtų dailiai sulenktas, įtemptas ir nesusidarytų papildomų raukšlių. Išlygink abi rankovės puses.

Viskas! Puikiai padirbėjai. Dabar svarbu marškinius iškart pakabinti, įsitikinti, kad nėra praleistų susiglamžiusių vietų ir pasigrožėti savo darbu.

Lygintuvas

Išsirinkti lygintuvą gan sudėtinga užduotis. Turi pagalvoti, kaip dažnai ir kokių medžiagų drabužius dažniausiai lyginsi.

Gariniai lygintuvai yra populiariausias pasirinkimas. Jie sudrėkina drabužius garais, taip suminkštindami ir “atpalaiduodami” audinius, todėl raukšlės lyginamos lengviau. Geras lygintuvas dažniausiai turi didelę garų išeigą.
Garinis lygintuvas (garintuvas) skirtas vertikaliam lyginimui garais. Jis taip pat užima nedaug vietos, patogu įsidėti į keliones. Tokiu lygintuvu labai patogu lyginti drabužius iš karto pakabintus ant pakabos, kuriems nereikia griežtų linijų ar kurių audiniai lengvai lyginami. Perkant garinį lygintuvą, verta daugiau pasidomėti atsiliepimais, kadangi dauguma jų “spjaudosi” vandeniu, taip ištepdami rūbus.

Savo studijoje naudoju profesionalų lygintuvą su lyginimo stalu. Garų padavimo sistema yra išvedžiota po visą lygintuvo galvutę, tai neleidžia vandeniui lašėti per lygintuvo garų skylutes, tad tokį lygintuvą galima drąsiai naudoti net vertikaliai. Lygintuvo galvutė ypač lengva, ji turi papildomą telfoninį padą, kuris užtikrina tolygų slydimą ir apsaugo medžiagą nuo karščio sukeliamo blizgesio. Tokį lygintuvą verta turėti, jei planuojate naudoti jį ilgai, bent pora valandų, vienu įjungimu, jis ypač naudingas siuvimo procese. Nors ir yra itin patogus, buitiniam naudojimui profesionalus lygintuvas tikrai nereikalingas, nes sunaudoja daug elektros, užima daug vietos ir labai ilgai kaista, tad reikia jį įsijungti bent pusvalandį prieš darbus.

Apibendrinimas

Iš pirmo žvilgsnio, marškinių lyginimas gali pasirodyti ilgas, nuobodus ir erzinantis darbas. Siūlau pasinaudoti pateiktais patarimais ir įsitikinti, kad šis darbas nėra toks nemalonus. Svarbu praktikuotis ir ilgainiui lyginti taps vis paprastesnė bei greitesnė užduotis.

Lygintuvų tipai

Pati naudoju buitinį anoduoto aliuminio pagrindo lygintuvą, garintuvą bei profesionalų lygintuvą.

Buitinis lygintuvas užima mažai vietos, prireikus jį patogu transportuoti. Šiuolaikiniai buitiniai lygintuvai turi laikmačius saugumui, kurie praneša apie per ilgą užsistovėjimą vienoje vietoje, nejudinami po keletos minučių jie automatiškai išsijungia. Tokio lygintuvo minusai - daug lyginant, reikia dažnai papildyti vandeniu, lygintuvo laidas dažniausiai nėra ilgas.

Lygintuvų padų paviršiai

Prieš perkant lygintuvą, svarbu atkreipti dėmesį į jo padą. Šiuo metu rinkoje yra galimi penki skirtingi paviršiai:

  1. aliuminis

  2. paladis

  3. nerūdijantis plienas

  4. teflonas

  5. keramika

Aliuminis padas greitai ir gerai įkaista, tolygiai paskirsto temperatūrą, tačiau prastai prižiūrint lengvai braižosi ir taip prastėja lyginimo kokybė, įbrėžimuose kaupiasi audinių dažai, tad gali būti ištepami kiti rūbai.

Paladis, nerūdijantis plienas bei teflonas (nepridegantis paviršius) lengvai ir tolygiai slys drabužių paviršiais.

Keramikinis paviršius taip pat gerai paskirsto karštį, sklandžiai slysta audinių paviršiumi bei yra ilgaamžis.

Patariu žvalgytis tarp vidutinės kainos lygintuvų esančių rinkoje, kadangi kaina tikrai ne visada garantuoja kokybę bei patvarumą. Svarbi rekomendacija - pirkti fizinėse parduotuvėse, kad prekę galėtum paimti į rankas, pajausti svorį, išbandyti valdymo patogumą. Jei visgi nuspręsi pirkti internetu, prieš tai skirk laiko atsiliepimų ir rekomendacijų paieškai. Po pirkimo žmonės dažnai pasidalina savo įspūdžiais internete.

Jei turi galimybę, įsigyk ir tvirtą bei kokybišką lyginimo lentą su paminkštintu paviršiumi.