Vyriški drabužiai, kurie griauna tavo įvaizdį

Zagnel įkūrėja Agnė

Žurnaluose, o ypač internete, gausu informacijos kaip stilingai rengtis, sukurti gerą įvaizdį, kokius aksesuarus rinktis ir kokie vyriški drabužiai yra populiarūs. Tačiau tokia straipsnių ir pasiūlymų galybė kartais labiau pakiša koją, nei padeda.

Aprašomos nuolat besikeičiančios tendencijos, pateikiami populiariausi drabužiai, kuriuos tuoj pat keičia kiti.
Yra 3 universalūs ir nesudėtingi patarimai, kaip nepasiklysti parduotuvių labirintuose ir drabužius pasirinkti teisingai.

1. 90% aprangos problemų lemia tavo pasirinkimas

Ar yra tekę rinktis didesnio dydžio drabužį dėl patogumo, laisvumo jausmo? Labai dažnai vyrai renkasi per didelį dydį dėl patogumo. Tačiau apsmukę rūbai sugadina ne tik stilių, bet ir kūno proporcijas. Dėl perteklinio audinio, per dideli drabužiai paverčia tave apsmukusiu ir netvarkingu, stambesniu bei žemesniu, nei esi. Kai pasirenkami netinkamo dydžio rūbai, sugadinamos kūno proporcijos. Tinkamas dydis yra pats svarbiausias faktorius, kalbant apie stilių. 90% Jūsų stiliaus problemų gali būti išsprendžiamos pasirenkant figūrai tinkamą dydį. Sunku patikėti? Skaityk toliau ir sužinosi, kokios klaidos gadina tavo įvaizdį.

Viršutinė dalis

Pagrindinė taisyklė renkantis bet kokį viršutinės dalies drabužį - marškinėlių, marškinių, švarko ar kt. rūbo rankovės ir peties susikirtimo siūlė turi sutapti su peties ir rankos susijungimo vieta. Atrasti šią vietą nesunku, nes peties pabaigoje juntamas išsikišęs peties kauliukas. Taisyklės pavyzdys:

Adam Sandler (kairėje) marškinėliai iškart sudaro įvaizdį, kad marškinėliai jam per dideli (deja, kaip ir kelnės). Chris Patt (dešinėje) puikiai pasirinko marškinėlių dydį, nes jo peties linija ir marškinėlių rankovės siūlė sutampa.

Kaip jau minėjau, šia taisykle reikia vadovautis renkantis bet kokius viršutinius drabužius.
Tinkamas rankovės ilgis - iki riešo. Švarko rankovė turi būti šiek tiek trumpesnė, kad keletą centimetrų išlįstų marškinių rankovė.

Apatinė dalis

Pagrindinis patarimas renkantis kelnes (ar šortus) - jos neturi kristi nuo liemens nesegint diržo. Jei būtina smarkiai užsiveržti diržą, šios kelnės tau per didelės. Jei negali patogiai užsisegti kelnių neįtraukus pilvo, rinkis didesnį dydį. Rekomenduojamas kelnių ilgis iki kulkšnies. Vieta, kur baigiasi blauzda ir prasideda pėda. Per ilgos kelnės bus susiglamžiusios, vilksis žeme ir nuolat purvinsis. Per trumpos kelnės sutrauks tavo proporcijas ir atrodysi kur kas žemesnis.

2. Klasikinė apranga, lyg švarus ir prižiūrėtas automobilis

Ar yra tekę susidurti su panašia situacija savo kasdienybėje: atsidarius spintą - nebesugebi suderinti turimų drabužių?
Tuomet prekybos centre paskubomis išsirenkami keli drabužiai, o po kelių mėnesių viskas kartojasi. Tai vadinama panišku apsipirkinėjimu. Išsigandus, kad drabužinėje tik morališkai pasenę, sunkiai suderinami drabužiai, prisiperkama naujų rūbų ir užburtas ratas vis pildosi naujais drabužiais.

Tokio ciklo didžiausias kaltininkas - mados tendencijos. Jos parodo, kas dabar populiaru, su kuo atrodysi šiuolaikiškas ir modernus. Tačiau tendencijų bėda - greitis. Jos ateina greitai, miršta dar greičiau. O visų prabėgusių sezonų tendencijos lieka tavo spintoje, kurią sunku suvaldyti.

Neturint unikalaus asmeninio stiliaus sunku vadovautis visur matomomis ryškiaspalvėmis tendencijomis - susikoncentruok į klasikinį stilių. Šis stilius yra kaip klasikiniai, visame pasaulyje geriausiai įvertinti filmai, pavyzdžiui, “Krikštatėvis” - nepabosta net peržiūrėtas daugybę kartų. Tai ir yra pagrindinis klasikinio stiliaus privalumas - tokie rūbai yra laiko išbandyti ir atrodo gerai, tinka įvairių profesijų bei figūros tipų vyrams.

Negalvok, kad toks stilius tai tik marškiniai bei kostiumai. Vienas geriausių klasikinio stiliaus pavyzdžių yra jau minėta kokybiška odinė striukė, tamsiai mėlyni džinsai, batai aukštesniu aulu. Įvaizdis atrodė puikiai 1950-aisiais, puikiai atrodo ir dabar. Klasikinis stilius ne tik sutaupys tau laiko ir pinigų, kuriuos iššvaistytum blaškydamasis parduotuvėse, bet ir pavers tave rafinuotu, subrendusiu vyru.

Nuo ko pradėti?

Rinkis neutralių spalvų drabužius. Balta, juoda, pilka, tamsiai mėlyna, chaki, rudos ir smėlio atspalviai - tai solidžios, neutralios spalvos, kurios neslegia, išryškina vyriškumą. Gera žinia ta, kad daugumos vyrų spintose ir taip dominuoja tokia spalvinė paletė. Tokių spalvų rūbus lengva derinti vienus su kitais.

Venk raštų bei didelių logotipų. Neturiu nieko prieš raštus ar logotipus, tačiau jei nori greičiau išmokti išsirinkti rūbus ir atrodyti stilingai, neutralūs vienspalviai drabužiai 10 kartų greičiau tau padės sukurti pasitikinčio savimi, subrendusio ir rimto vyro įvaizdį.

3. Vyriška apranga, su kuria jausiesi tvirtai bet kokioje kompanijoje

Dažnai girdima nuomonė, kad visi drabužiai vienodi, o aukšta kaina už vardinius kokybiškesnius rūbus, tai tik permoka už prekinio ženklo vardą.
Tikrai ne visos prabangos sektoriui priskiriamos prekės yra vertos mokamų pinigų, tačiau dažniausiai prekiniai ženklai stengiasi dėl kuriamų drabužių ir jų kokybės, nes puoselėja savo vardą, taip kurdami įmonės vertę ir, žinoma, naudą klientams.
Žmonės, nenorintys daugiau mokėti už vardinius drabužius, dažnai mato tik papildomą mokestį už prekės ženklą, tačiau jie nesusimąsto, kas sudaro kainą. Paanalizuokime.

Ar aukštos kokybės rūbai tikrai verti savo kainos?

Priklauso nuo daug faktorių, tačiau maža kaina aukštos kokybės tikrai neįmanoma sukurti. Profesionalūs siuvėjai, geresnės medžiagos, patvari furnitūra (užtrauktukai, sagos, kniedės ir pan.), tinkama konstrukcija ir gražus dizainas gamintojams kainuoja tikrai daug. Todėl ir galutinė prekė turi didesnę vertę.
Pavyzdžiui, paprasto plastikinio užtrauktuko kaina gali nesiekti ir penkiasdešimt centų. Jie lengvi, greitai lūžta, erzinančiai sunkiai užsitraukia. O kokybiško metalinio užtrauktuko savikaina dažnai siekia net 20 €. Tokius užtrauktukus paprasta ir lengva naudoti ir bei faktiškai neįmanoma sugadinti.

Tačiau vien klausantis apie tai, sunku patikėti ir suvokti skirtumus. Siūlau pasižvalgyti parduotuvėse. Nueik į geriausią savo miesto parduotuvę. Neprivalai nieko pirkti, tik apsižiūrėk, paliesk drabužius, suprask jų kokybę. Pasimatuok ką nors ir suprasi, kaip jautiesi su kokybiškai pagamintu drabužiu. O po to nueik į visiems įprastas greitosios mados parduotuves. Ir vėl apsižiūrėk, pasimatuok rūbus. Ar jauti skirtumą?

Tai kiek gi gali sau leisti sumokėti už drabužius?

Tikrai nereikia apsipirkinėti vien prabangiose parduotuvėse. Tiesiog rinkis kokybiškiausią gaminį, atsižvelgiant į savo biudžetą. Ieškok drabužių sudėtyje daugiau natūralios sudėties pluoštų, pasidomėk pirkėjų atsiliepimais apie prekių ženklų kokybę ir ilgaamžiškumą, prižiūrėk rūbus, kaip nurodyta jų etiketėse.
Taip pat nedaryk klaidos per daug išlaidaudamas ant proginių, šventinių rūbų. Prieš perkant drabužį, pagalvok, kiek kartų jį planuoji apsivilkti. Jei žinai, kad kostiumines kelnes vilkėsi tik kelis kartus per metus, o džinsai tavo kasdieniai palydovai - rinkis aukštos kokybės džinsus. Vadovaujantis tokiu principu, net ir brangių džinsų vieno apsivilkimo kaina tampa itin maža, o jų patogumas, stilius ir kokybė lydi kasdien.
Kitu atveju, galvodamas, kad tai tik kasdieniai džinsai ar kitas rūbas, pirkdamas mažos kainos ir prastos kokybės drabužius, juos turi keisti kas kelis mėnesius. Nepatogumas, išsitampęs audinys, nublukusi spalva, plyšimai per siūles, lūžtantys užtrauktukai ir t.t. Tai tik maža dalis problemų, priverčiančių ir vėl pirkti naujus drabužius.
Pirkdamas prastos kokybės rūbą, greitai jį sudėvėsi ir turėsi pirkti naują. To pasekoje, išleisi tiek pat ar net daugiau, nei būtum iškart įsigijęs kokybišką gaminį. Kaip moko visiems žinoma patarlė, skūpus moka du kartus (o gal net ir dešimt kartų).

Tavo stilius - įdedamų pastangų atspindys

Niekas negimė su tobulo dydžio trijų dalių kostiumu ar nesuklaidinama intuicija, kaip rengtis visose situacijose. Turi suvokti, kad stilius tai įgūdis, kurį gali išsiugdyti kaip ir bet kurį kitą sugebėjimą - per praktiką bei bandymus.
Kitą kartą apsipirkinėdamas prisimink šias 3 paprastas taisykles:
1. Atidžiai pasirink tinkamą dydį;
2. Laikykis klasikinio stiliaus;
3. Rinkis aukštos kokybės drabužius.
Svarbu nežiūrėti į aprangą pernelyg rimtai, juk visgi tai tik drabužiai. Išmokęs derinti klasikinio stiliaus drabužius, pamažu mokykis drąsos ir išlipk iš komforto zonos įvesdamas į savo garderobą vis naujų spalvų ar raštų. Stebėk, kaip apsirengęs jautiesi geriausiai, gauni daugiausiai pagyrų.

Kalbant apie kelnes, verta paraginti nesirinkti itin aptemptų (”skinny”) ir su daug elastano turinčių, tamprių džinsų. Brangūs vyrai, ši tendencija niekuomet jūsų nepuošė ir yra jau seniai užmarštyje. Taip pat venk visiškai tiesių ar platėjančių kelnių. Geriausia rinktis įprasto kirpimo (”regular”) ar, priklausomai nuo figūros tipo, lengvai siaurėjančias (”slim”) kelnes bei džinsus.

Paprastas patarimas, kaip atrasti sau tinkamus drabužius - neškis į matavimosi kabiną tris vienodus, tik skirtingų dydžių rūbus. Pirmasis dydis tas, kuris, atrodo tinkamas. O dar du - dydžiu mažesnis ir didesnis. Taip ne tik sutaupysi laiko, bet ir suprasi, kas tau tinka. Dažnai vyrai, pasimatavę drabužį, nusprendžia, kad “bus gerai,” nes nenori gaišti laiko kito dydžio paieškoms. Tačiau, jei iškart pasiimsi tris dydžius, atrasi ne vidutinį, o puikų variantą.