Vyriška apranga pagal figūrą, kaip atrodyti patraukliam?

Zagnel įkūrėja Agnė

Kiekvieno žmogaus kūnas yra skirtingas bei unikalus, todėl drabužiai puikiai atrodantys ant draugo, nebūtinai tiks ir tau. Supratimas, kas pagal tavo siluetą atrodys gerai yra raktas į tobulą įvaizdį, kurį tikrai pastebės dailiosios lyties atstovės.

Vyrai retai pagalvoja apie savo figūros niuansus rinkdamiesi drabužius, o vertėtų save įvertinti ir išryškinti patraukliausias kūno vietas. Nepriklausomai nuo to, esi stambus, vidutinis ar lieso sudėjimo vaikinas.

Visų pirma, turi suvokti, koks tavo figūros tipas. Išskiriami penki pagrindiniai vyriškų kūno formų tipai:
1. Stačiakampis
2. Trikampis
3. Trapecija
4. Ovalas
5. Apverstas trikampis

Sunku įvertinti savo figūrą? Nusifotografuok save stovėdamas tiesiai - nuotraukose bus lengviau įvertinti, kokią formą primena tavo kūnas. Dabar metas negailestingai pažvelgti į savo figūrą ir tuomet peržiūrėti spintos turinį.

1. Stačiakampis (nei sportininkas, nei tinginys)

Anglų kalboje šis kūno sudėjimas dar vadinamas banano tipu. Tavo pečiai yra maždaug tokio pat pločio kaip ir juosmens bei klubų. Paprastai tokios figūros vyrai aukšti ir ploni.
Stenkis sukurti struktūros iliuziją – naudok drabužius, kad praplatintum pečius, kartu suteikiant subtilaus smailėjimo efektą iš viršaus į apačią.

Garsūs pavyzdžiai:
Ashton Kutcher
Ewan McGregor

Ką vilkėti?

Viršutinė dalis.
Sluoksniuok drabužius - ant marškinių apsivilk megztuką ar kardiganą. Marškinius rinkis su į šonus nueinančiais apykaklės kampais.
Jei tau užtenka ūgio, rinkis drabužius su horizontaliais dryžiais ties pečiais bei krūtine. Jei nori atrodyti aukštesnis, horizontalių dryžių venk.
Vienaeilio užsegimo languotas švarkas ir vienspalvės kelnės puikus derinys sukurti platesnių pečių ir siaurėjančių kojų iliuziją. Tau itin pasitarnaus švarkai su petukais. Švarkus rinkis su aiškiai matomomis kišenėmis, taip atitrauksi dėmesį nuo figūros tiesumo.
Viršutinėje dalyje vilkėk ryškių spalvų rūbus. Akcentu gali tapti ir tvarkingai surištas šalikas.

Apatinė dalis.
Kelnes bei džinsus rinkis tamsesnių spalvų, tai ne tik suplonins kojas, bet ir vizualiai praplatins torsą. Jei nebijai vizualiai pažemėti, gali išbandyti kelnes ar džinsus atlenktais kraštais.

Ko vengti?

Viršutinė dalis.
Venk dvieilių švarkų - jie tik dar labiau pabrėš tavo stačiakampę figūrą. Taip pat nesirink visiškai neliemenuotų švarkų ar beformių džemperių.
Apatinė dalis.
Aptemptos kelnės ar džinsai taip pat ne tau, geriau rinkis tiesius ar vos siaurėjančius. Būtinai atkreipk dėmesį, kad kelnių liemuo nebūtų aukščiau, nei tavo figūros liemuo, kadangi taip tik neproporcingai išilginsi kojas.

2. Trikampis (tinginiukas sausainiukas)

Palyginti su krūtine ir pečiais, esi didesnis ties klubais bei juosmeniu. Tavo apatinė kūno dalis yra sunkesnė už viršutinę kūno dalį, o pečiai siauri arba nuožulnūs.
Tai vadinamasis “tėčio kūnas” (”dad bod”), apie kurį greičiausiai esi girdėjęs. Nebūtinai turi būti prastos formos, kad patektum į šį figūros tipažą. Tiesiog dauguma drabužių kuriami priešingoms proporcijoms - platiems pečiams bei siauresniems klubams, tad teks įdėti pastangų norint apversti šį trikampį ir vizualiai praplatinti krūtinę, pečius.

Garsūs pavyzdžiai:
Jack Black
Alec Baldwin

Ką vilkėti?

Viršutinė dalis.
Rinkis baltus arba šviesių spalvų marškinius, kadangi jie padidins pečių sritį. Atkreipk dėmesį į apykaklę - ieškok standartinės, vidutinio platumo apykaklės. Plačios apykaklės tik dar labiau susiaurina pečius.
|Tinkamas švarko dydis ties pečiais yra tavo prioritetas nr. 1. Tai ypač svarbu trikampės figūros vyrams, tad jei nerandi tinkamo švarko, nunešk jį pataisyti siuvėjai. Taip pat svarbu, jog rinktumeisi vienaeilio užsegimo švarką, jie lieknina, yra laisvesnio stiliaus.
Atkreipk dėmesį į spalvų blokais susiūtus džemperius ar marškinėlius. Svarbu, kad tamsesnė - liekninanti spalva būtų po krūtine, ties pilvu. Taip pat krūtinę gali puošti stambios emblemos. Vertikalūs raštai tinkami tik viršutinės kūno dalies aprangai, visgi jie gali būti tik subtilūs.
Rinkis siauro atletiško kirpimo striukes su pečių paminkštinimu, tai pabrėš pečius ir subalansuos proporcijas.

Apatinė dalis.
Rekomenduojami džinsai bei kelnės - tiesaus kirpimo, kad subalansuotum šlaunų ir siaurų blauzdų proporciją. Atmink, apatinei daliai visuomet rinktis tik tamsias spalvas.

Ko vengti?

Viršutinė dalis.
Polo marškinėlių, V formos apykaklių bei megztinių aukšta apykakle - golfų. Nors šie drabužiai stilingi, tačiau siaurina pečius, akcentuodami juosmens apvalumus.
Dvieilio susegimo švarkų - dėl jų atrodysi dar pilnesnis, kadangi visos sagos bus koncentruotos stambiausioje tavo kūno vietoje.

Apatinė dalis.
Siaurėjančių (slim) ar prigludusių (skinny) džinsų. Siauros kelnės traukia dėmesį į kūno centrą, kur trikampės figūros vyrai ir yra stambiausi.

3. Trapecija (ponas patrauklusis)

Tavo pečiai platūs ir krūtinė gerai išvystyta, liemuo bei klubai siauresni, tačiau proporcingai. Visa figūra nuo pečių, per klubus ir kojas švelniai siaurėja.
Sveikinu - anot moteriškos lyties atstovių, tai viena geidžiamiausių figūrų vyrų tarpe, dažnai laikoma tobula vyriška forma.

Garsūs pavyzdžiai:
Hugh Jackman
Daniel Craig

Ką vilkėti?

Viršutinė dalis.
Esi tarp tų laimingųjų, kurių figūra leidžia vilkėti beveik viską - svarbiausia visuomet pasirinkti tinkamą dydį ir nepasiklysti galimuose aprangos variantuose.
Jei visgi svajoji patobulinti savo proporcijas, pasirink, ko tau norisi. Vertikalūs, vidutinio ar stambesnio rašto dryžiai vizualiai tave pavers aukštesniu, o horizontalūs arba languoti raštai viršutinėje aprangos dalyje praplatins tavo pečius.

Apatinė dalis.
Pasirūpink, kad kelnių ilgis būtų tinkamas - iki kulkšnies, siektų batus. Tai užtikrins lygias proporcijas tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies.
Trapecijos figūra - vidutinis ir dažniausias vyriškas kūno sudėjimas, tad tau svarbu nesugriauti savo formos. Rengdamasis išlaikyk švarias ir aiškias linijas, o asmeninio stiliaus pabrėžimui pasitelk aksesuarus.

Ko vengti?

Apatinė dalis.
Matuodamasis džinsus atkreipk dėmesį į juosmens liniją, nesirink džinsų žemintu liemeniu, nes taip sutrumpinsi kojas ir sugriausi proporcijas. Taip pat venk labai aptemptų (skinny) džinsų ar kelnių, kadangi jos susiaurins klubus bei kojas.
Apsmukę, tarsi per dideli (oversize) drabužiai taip pat ne tau, nebent nori susilieti su minia ir pranykti tarp vidutinybių.

4. Ovalas (dailusis rutuliukas)

Tavo liemuo platesnis už pečius ir klubus, galimai turi šiek tiek viršsvorio. Pilvas apvalus, pilnas veidas bei trumpas kaklas. Kojos gana plonos, palyginti su viršutine dalimi.
Nors vyrauja tendencija, kad vyresnio amžiaus žmonės įgauna šią figūrą, tačiau kai kurie suapvalėja dar brendimo laikotarpiu ir išlieka tokie visą gyvenimą.
Norėdamas panaikinti kai kuriuos neigiamus ovalo formos efektus, turėsi pridėti pečių struktūros ir pločio, bet suploninti kūną nuo krūtinės iki kelių.

Garsūs pavyzdžiai:
Zach Galifianakis
James Corden

Ką vilkėti?

Viršutinė dalis.
Patartina pirkti vienspalvius kostiumus. Jei kelnes ir švarką renkiesi atskirai, pasistenk, kad jų spalvos nebūtų kontrastingos, taip tik dar labiau pritrauksi dėmesį į stambiausią savo figūros vietą - pilvą. Derink juodą, tamsiai mėlyną, pilką spalvas.
Švarką rinkis vienaeilį su vienu skeltuku nugaros viduryje.
Megztinius ar marškinėlius ilgomis rankovėmis rinkis su negilia V formos iškirpte. Marškiniuose atkreipk dėmesį į apykakles - tegul jų kampai nueina į šonus, o ne apačią. Jei vilki laisvo stiliaus marškinius laisvalaikiu, gali išsitraukti juos iš kelnių, tokiu būdu sumažinsi dėmesio koncentraciją ties pilvu.

Apatinė dalis.
Kelnių liemuo tau turėtų būti šiek tiek virš tikrojo tavo liemens, kad prailgintų kojas. Vietoj diržo išbandyk petnešas - jos ištraukia kelnes į priekį, taip kelnės nesusiglamžys, o kojos atrodys ilgesnės.
Žinoma, tau verta rinktis drabužius su vertikaliomis linijomis.

Ko vengti?

Viršutinė dalis.
Venk dvieilių švarkų, kurie dar labiau tave suapvalins.
Stori ir raštuoti megztiniai ne tau, juk nenori virsti apvaliu meškinu. Nepatartini ir šviesių, pastelinių spalvų drabužiai.

Apatinė dalis.
Būtinai atkreipk dėmesį į kelnių ilgį - tegul jos baigiasi tiksliai ties batais. Susiraukšlėjusios ir klosčių pilnos kelnės tave suspaus ir pastorins.
Jei renkiesi diržą, pirk klasikinį, derantį prie turimų kelnių spalvų. Ryškūs ar raštuoti diržai trauks dėmesį ties pilvu. Labai svarbu nesuveržti diržo! Jis turi tik prilaikyti kelnes, jokiu būdu neįsispausti ties juosmeniu.

5. Apverstas trikampis (sportininkas)

Turi atletišką kūno sudėjimą – gerai išvystytą krūtinę ir pečius, kurie yra daug platesni nei juosmuo bei klubai. Visa viršutinė kūno dalis yra platesnė nei apatinė. Pečių, rankų ir krūtinės raumenys gali būti gana dideli.
Nors dėl tokios figūros tenka įdėti daug pastangų sporto salėje, aprangoje pagrindinis tavo tikslas yra išlyginti proporcijas, suteikti tūrio vidurinei ir apatinei kūno daliai, kartu šiek tiek sumažinant viršutinę dalį.

Garsūs pavyzdžiai:
Dwayne Johnson “The Rock”
Vin Diesel

Ką vilkėti?

Viršutinė dalis.
Rinkis lengvai prigludusius viršutinius drabužius (slim-fit), kurie pabrėš aiškias ir griežtas torso linijas. Švarkai privalo būti liemenuoti, kad priglustų palei tavo kūno linijas. Tiesaus kirpimo švarkai paverstų tave stambiu ir pilvotu.
Megztinius bei marškinėlius vilkėk su negilia V formos apykakle, kuri proporcingai pasiaurins tavo pečius.

Apatinė dalis.
Geras pasirinkimas - tiesaus kirpimo arba nežymiai siaurėjantys džinsai ir kelnės. Rekomenduoju atkreipti dėmesį į languotas ar smulkiai raštuotas kelnes, kamufliažinio rašto šortus, tai pridės apatinei kūno daliai apimties ir atitrauks žvilgsnius nuo plačių pečių.
Įsigyk kokybišką odinį diržą, kuris pabrėš juosmenį bei klubus ir subalansuos įvaizdį.

Ko vengti?

Viršutinė dalis.
Jei nenori atrodyti kaip animacinių filmukų herojus Johnny bravo, venk itin aptemptų (skinny) drabužių. Su labai prigludusiais marškiniais visiems tik ir rėksi apie savo darbą sporto salėje, o pernelyg aptempti džinsai smarkiai susiaurins bei patrumpins tavo kojas.

Apatinė dalis.
Kalbant apie kelnes, svarbu paminėti, kad geriau nesirinkti juodų arba itin tamsių atspalvių, nes tai dar labiau sumažins tavo kojas.
Švarkams su petukais ne vieta tavo spintoje - natūralus kūno sudėjimas turi pakankamai pečių apimties. Venk bet kokių akcentų ties krūtine ar pečiais.
Pūstos ir storos striukės taip pat ne tau, jos tik karikatūrizuotų tavo išvaizdą.

Apibendrinimas

Vyriškas drabužis gali ir puošti, ir griauti tavo patrauklumo vizualą, todėl mažiau dėmesio kreipk į gamintojo reklamas ir rinkis tai, kas yra tinkama pagal tavo figūrą. Atrodyti klasiškai ir patraukti merginų dėmesį yra paprasta. Kaip “geros manieros pusė karjeros”, taip ir tvarkinga bei tinkama apranga - lengviausia, ką privalo rinktis tikras vyras.

Trumpas visų vyriškų kūno formų apibendrinimas ir patarimai kiekvienai figūrai, kokią iliuziją kurti aprangos pagalba:
1. Stačiakampis (lieknas, aukštas) - praplatinti pečius bei susiaurinti liemenį.
2. Trikampis (su pilvuku, ”tėčio kūnas”) - padidinti viršutinę kūno dalį, praplatinti pečius.
3. Trapecija (vidutinė sveiko vyro figūra) - svarbiausia vilkėk tinkamo dydžio drabužius, nesugriauk taisyklingų savo kūno proporcijų.
4. Ovalas (didelis, stambus) - ištempti bei paliekninti figūrą, vizualiai pasiaurinti liemenį.
5. Apverstas trikampis (raumeningas) - subalansuoti raumeningą viršutinę kūno dalį su klubais bei kojomis.

Kad ir kokiam figūros tipui priklausai, esminė užduotis - pasirinkti tinkamą dydį. Jei kyla klausimų, kaip tai padaryti, kviečiu paskaityti ankstesnįjį mano straipsnį apie tinkamus drabužius ir lengvą pasirinkimą parduotuvėje: https://www.zagnel.com/vyriski-drabuziai-kurie-griauna-tavo-ivaizdi