Vyriška apranga - 7 būdai, kaip atrodyti aukštam

Zagnel įkūrėja Agnė

Nuo 1870 metų pradžios iki devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio vidutinis Europos vyras paaugo 11 centimetrų. Tai rodo reikšmingus patobulinimus sveikatos priežiūros srityje. Lietuviai šiuo metu yra vieni aukščiausių Europos vyrų ir užima net šeštąją vietą. Pagal Economics & Human Biology (2014) duomenis, vidutinis lietuvio vyro ūgis yra 181,3 cm.

Lietuva garsėja kaip aukštaūgių šalis, tačiau daug vyrų visgi nėra patenkinti savo ūgiu ir nori atrodyti aukštesni. Nors drabužiai iš tiesų tau nepridės nei centimetro, tačiau su tinkama apranga gali sudaryti iliuziją, jog esi žymiai aukštesnis ir tai gali sustiprinti tavo pasitikėjimą savimi. Tad kokius pasirinkimus turėtum daryti, kitą kartą rinkdamasis įvaizdį?

Pagrindinė taisyklė, kuri galioja visiems žemiau aprašytiems punktams, norint sukurti aukštesnio vyro įvaizdį - savo apranga tarsi piešti vertikalią, nenutrūkstamą liniją aukštyn. Tad turi sumažinti dėmesį pernelyg traukiančių dalykų kiekį. Pavyzdžiui, vietoj pridėtinių kišenių, rinkis įleistines.

1. Manai, kad aptempti rūbai pagerina tavo įvaizdį? Pažvelk į Bondą

Jokiu būdu nepirk rūbų, kurie tau per dideli. Norėdamas kompensuoti ūgį su didesniais rūbais, tiesiog atrodysi kaip vaikas vyresnio brolio ar tėčio drabužiuose. Žinoma, tai iškreips ir tavo kūno proporcijas.

Venk apsmukusių (oversize) rūbų. Rinkis liemenuotus (slim) drabužius, kurie padidina tarpą tarp torso ir nuleistų rankų, taip išilgindami torsą.

Liemenuoti drabužiai dailina figūrą, tačiau nepersistenk - itin aptempti (skinny) drabužiai sukuria visiškai kitokį vaizdą. Per daug aptempti rūbai gali atrodyti kaip susitraukę skalbimo metu, o tu kartu su jais.

2. Kaip išsirinkti, ką rengtis per 1 min be nereikalingo matavimosi?

Rinkis monochrominį - vienspalvį įvaizdį. Tai lengviausiai gali padaryti pasirinkdamas dviejų dalių laisvalaikio kostiumą ir prie jo priderindamas panašaus atspalvio marškinėlius. Arba, oficialiai dienai, rinkis vienspalvį, geriausia, tamsesnės spalvos kostiumą bei šiek tiek šviesesnius ar klasikinius baltus marškinius.

Monochrominį derinį lengviausia sukurti tamsių spalvų pagalba, ypač renkantis tamsesnius pilkus atspalvius. Taip pat tam labai tinka juoda spalva, tačiau būk atidus - dėmesingai apžvelk, ar juodi skirtingų drabužių atspalviai smarkiai vienas nuo kito nesiskiria, ar drabužiai nuo skalbimo nepraradę spalvos. Juodos spalvos skirtumai gali išbalansuoti vertikalumą bei vientisumą ir sukurti netvarkingumo įspūdį.

Jei nevilki vienodo audinio švarko bei kelnių, tai visada rinkis už viršutinę dalį bent truputi tamsesnio atspalvio kelnes. Taip vizualiai išilginsi kojas.

3. Visiems žinoma, bet neišnaudojama paslaptis

Vertikalūs dryžiai tai vienas seniausių ir daugumai gerai žinomas triukas vizualiai pailginti savo figūrą. Taip yra ne veltui: vertikalios linijos nukreipia akis nuo apačios į viršų.

Su dryžių storiu nepersistenk, bet geriausiai rinktis drabužius su aiškiomis, gerai matomomis linijomis. Vos įžiūrimos linijos gali virsti į bendrą audinio raštą, kuris tikrai nebūtinai vizualiai gerins tavo figūrą.

4. Stambūs aksesuarai tave sumenkina

Žemesni vyrai dažniausiai turi ir mažesnį bendrą kūno sudėjimą. Apie tai galvoti turi ir rinkdamasis aprangą, tau svarbios visos detalės. Švarką rinkis su šiek tiek plonesniais atvartais, kaklaraištį truputi siauresnį. Marškinių apykaklė taip pat turi būti šiek tiek siauresnė, o jos kampai tegul žiūri labiau ne į apačią, o šonus.

Nepersistenk visko nusiaurinti, matuokis įvairius panašius variantus, kurie iš pažiūros skiriasi minimaliai, ir stebėk, kokie variantai tau tinka labiausiai.

5. Aksesuaras turi tinkamą vietą

Norėdamas vizualiai atrodyti aukštesnis, turi tarsi kviesti žiūrėti kuo aukščiau. Aksesuarai, akcentai ar logotipai ant drabužių turėtų būti tik viršutinėje dalyje, geriausia - nuo krūtinės į viršų.

Į savo garderobą būtinai įvesk kepures - atrask, kokios tau tinka bei patinka, priderink spalvas prie turimo garderobo. Taip vientisumas bei vertikali linija nuo kojų iki galvos bus dar ilgesnė.

6. Pagrindinis vyro aksesuaras gali viską gadinti

Diržas - dar viena vertikali linija, kuri tave iškart padalina pusiau. Jei be diržo neįsivaizduoji savo vilkimų kelnių, gali būti, kad renkiesi per didelį jų dydį. Kaip jau minėjau straipsnio pradžioje, tinkamas dydis yra svarbiausias faktorius renkantis bet kokius drabužius. Tiesa, tinkamą dydį lengviau išsirikti, jei kelnės truputi paaukštintu liemeniu. Tuomet jos laikosi ne ant klubų, o ant liemens, su jomis jausiesi patogiau.

Dar vienas problemos sprendimas - kelnės su reguliavimu šone. Tai tarsi nedidelė, bet labai stilinga kelnių detalė. Tačiau tokios kelnės nėra itin populiarios, tad paieškos gali užtrukti.

Jei visgi be diržo jautiesi itin nekomfortabiliai, pasistenk, kad jo atspalvis būtų kuo panašesnis į kelnių spalvą ir kuo mažiau trauktų dėmesį.

7. Nori būti ne tik vizualiai aukštas?

Jei visgi tau nepakanka vien iliuzijomis kuriamo ūgio, tau pagelbės avalynė. Rinkis batus su kelių centimetrų storio padu. Toks padas ne tik pridės tau ūgio, bet ir patogumo vaikštant.

Taip pat gali rinktis avalynę su nedideliu kulnu. Tačiau, kaip ir visose gyvenimo srityse, skatinu nepersistengti ir ūgį avalynės pagalba didinti saikingai.

Apsirenk tinkamai

Šie septyni patarimai yra itin lengvi ir, rodos, dauguma jų jau kažkur girdėti. Tačiau vyrai dažnai pamiršta tokius paprastus aprangos triukus. Trumpa atmintinė, jei nori atrodyti aukštesnis ir sustiprinti savo pasitikėjimą savimi:

  1. Tinkamas dydis visuomet svarbiausia sąlyga

  2. Vienspalvis įvaizdis nuo galvos iki kojų

  3. Vertikaliai dryžuoti drabužiai

  4. Aksesuarai turi tikti tavo kūno proporcijai

  5. Visi aksesuarai - tik nuo krūtinės į viršų

  6. Venk diržo

  7. Batai storu padu ar kelių centimetrų kulnu

Gerai peržvelk savo garderobą ir rengdamasis nepamiršk iliuzijos pagalba savo apranga kurti vertikalios linijos.